Unia Europejska
sprzedaz@mansard.pl | tel. +48 500 055 059

Nasze 30-letnie doświadczenie producenta blachodachówki zaowocowało udoskonaleniem procesu malowania proszkowego i opracowanie Nano Protection Technology.


Dzięki zastosowaniu powłok proszkowych zawierających nanokompozyty polimerowe udało się nam stworzyć pokrycia dachowe o wyjątkowej trwałości. Dodatkowo celem naszego projektu było opracowanie systemu łączenia pasów i paneli zmniejszających odpadowość systemu, jak również wdrożenie technologii montażu poza zlewnią wody. Badania nad innowacyjną technologią oraz opracowanie ich wyników były prowadzone przy współpracy z Politechniką Rzeszowską. Rezultaty badań potwierdziły doskonałe właściwości Nano Protection Technology.

Nano Protection Technology
to blachodachówki dla pokoleń

Blachodachówki pokryte powłoką w technologii NPT charakteryzują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Badania morfologii powierzchni i przekroju modyfikowanych powłok wykazały rezultaty w postaci zwiększonej przyczepności farby, która zapobiega jej odwarstwianiu się. Ponadto kompozycje uzyskane z wykorzystaniem nanonapełniaczy oraz dodatków stabilizujących wykazały doskonałe właściwości mechaniczne. Powłoka jest znacząco bardziej odporna na niekorzystne działanie zjawisk atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, kwaśne deszcze, amplitudy temperatur, a także grad, dzięki czemu żywotność blachodachówek została wydłużona do 50 lat.
Poprawione zostały także twardość, elastyczność, adhezja oraz udarność materiału. Wpływa to bardzo korzystnie na etap montażu blachodachówek, pozwala uniknąć uszkodzeń podczas obróbek blacharskich.
Dodatkowo na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że mieszanki z zawartością nanonapełniaczy i stabilizatorów są całkowicie odporne na działanie grzybów i glonów, a także zabezpieczają blachę oraz kolor przed procesem starzenia.


Jesteśmy eko

Bardzo ważnym aspektem przy produkcji w technologii NPT jest zmniejszenie energochłonności, co wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Dodatkowo w realizacji naszego projektu zminimalizowaliśmy ilość odpadów produkcyjnych do zera, a odpady montażowe zredukowaliśmy z 20% do 2%. Cieszymy się, że przy zastosowaniu technologii NPT możemy produkować najtrwalsze blachodachówki na naszym rodzimym rynku, troszcząc się przy tym o środowisko.

Działamy kompleksowo

W naszej ofercie posiadamy również dopełnienie całego systemu w postaci unikalnego systemu rynnowego oraz obróbek dekarskich wykonywanych pod konkretny projekt dachu oraz o identycznym kolorze jak pokrycie dachowe.

Mansard Facebook